nodokluatgriesana.1s.lv

 

Nodokļu atgriešana no Apvienotās Karalistes – laiks un nauda


Pirms darba devējs izmaksā darbiniekam pirmo algu, no tās tiek atskaitīts ienākumu nodoklis, kas pēc tam tiek iemaksāts Inland Revenue - britu ekvivalents Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam. Vairumā gadījumu saņemt nodokļa atmaksu no Apvienotās Karalistes ir iespējams.Nodokļu atmaksāšana no Apvienotās Karalistes ir likumīgs process, kas ir saskaņā ar vietējo nodokļu likumu. Tas paredz noteiktu ienākumu summu, ko neapliek ar nodokļiem. Ja kopējie gada ienākumi nepārsniedz šo summu, Jūs varat saņemt nodokļa atmaksu no Anglijas līdz pat 100% apmērā. Ja ienākumi bijuši augstāki, Jūs varat atgriezt pārmaksāto nodokli.

Apvienotajā Karalistē Personal Allowance apmērs parasti tiek noteikts katram fiskālajam gadam, kas ilgst no viena gada 6.aprīļa līdz nākamā gada 5.aprīlim (piemēram, no 2012.gada 6.aprīļa līdz 2013.gada 5.aprīlim) atšķirīgs. Kādā veidā tiek aprēķināta šī summa, Jūs varat izlasīt: www.hmrc.gov.uk.

Lai uzzinātu aptuveno nodokļu atmaksas summu no Lielbritānijas konkrētajā fiskālajā gadā, vislabāk izmantot Online kalkulatoru. Šis pakalpojums, lielākajā daļā labāko uzņēmumu, kas piedāvā palīdzību nodokļu atmaksāšanā no ārzemēm, mājas lapās pieejams bez maksas. Ir vērts pieminēt arī, ka labs uzņēmums palīdzēs atrast trūkstošos dokumentus, kā rezultātā Jums būs iespēja pieteikties nodokļu atmaksai no Anglijas. Svarīgi, lai Jums būtu visas nepieciešamās veidlapas. Nodokļu atmaksai no Apvienotās Karalistes varat pieteikties par pēdējiem pieciem gadiem.

Nodokļu atgriešana no Apvienotās Karalistes parasti ilgst, aptuveni, sešus mēnešus. Atmaksas termiņš var būt arī lielāks vai mazāks. Galvenokārt tas ir atkarīgs no aizpildīto dokumentu precizitātes un no ārvalsts nodokļu institūcijas darbinieku darba ražīguma. Statistikas dati liecina, ka nodokļa atmaksu no Apvienotās Karalistes ātrāk saņem cilvēki, kuri izmantojuši profesionāla starpnieka pakalpojumus.

Atpakaļ