nodokluatgriesana.1s.lv

 

Kas ir nodokļu atmaksa no ārvalstīm?


Pēc Polijas pievienošanās Eiropas Savienībai, ir atvērusi vairākus pievilcīgu darba tirgu poļiem, ne tikai attiecībā uz lielākām algām, bet spēja strādāt vispār. Tūkstošiem poļu izmantoja to un ir emigrējuši. Tomēr, no juridiskā darba iespēja, kas saistīts ar akcīzes nodokļa - nodokli.

Katrs no algas, pirms tā tiek piešķirta darbiniekam, darba devējs ietur noteiktu summu, kas tiek samaksāta vietējā nodokļu birojā. Atskaita avansa summu ir galvenokārt ienākuma nodokļa, sociālās apdrošināšanas iemaksas, un dažreiz pat citus maksājumus, atkarībā no valsts. Jums vajadzētu zināt, ka pārmaksātais nodoklis var tikt likumīgi atgūt.

Nodokļu atmaksu no ārzemēm sakarā ar nodokļu likumu valstī. Pēc gada, piemēram, var pierādīt, ka darba devējs piemēro nodokļa likme ir pārāk augsta, vai darbiniekam ir tiesības uz jebkuru atvieglojumu un norakstījumi, vai nav sasniegtu noteiktu ienākumu līmeni. Nodokļa likums paredz, daudzās valstīs tā saukto. beznodokļu summas, vai, precīzāk, par nodokļu neapliekamo ienākumu summa. Piemēram, Lielbritānijā to sauc par personas pabalstu, bet Īrijā Tax Credit. Tas ir galvenais pamats, lai atgūtu nodokli no ārzemēm. Citiem vārdiem sakot, tas ir noteikts ar likumu (parasti atšķiras par katru gadu) noteiktu ienākumu summu darbinieks var paveikt gadā bez pienākuma maksāt nodokli.

Nodokļa likums paredz, ka katram no pirmā maksājuma devējam ir pienākums ieturētos nodokļus no tā, pirms tas nonāk no darbinieka rokās. Pēc gada beigām varētu izrādīties jāsasniedz kopējais ienākums nepārsniedz noteiktu summu par konkrēto gadu beznodokļu. Tad darbinieks būs tiesības uz kompensāciju par samaksāto nodokli, kas ir 100%. Ja ienākumi pārsniedz šo summu, tas atgriezīsies tikai daļu no samaksātā avansa. Noteikums ir, ka augstāka ienākuma, zemākas kompensācijas apjomu, un otrādi.

Nodokļa deklarācijas no ārvalstīm, pamatojoties uz ikgadējo nodokļu deklarāciju iesniedz nodokļu birojam (no darba vietas) veidā uz nodokļu deklarāciju. Ar šo deklarāciju, pamatojoties uz dokumentiem, kas izdoti darba devēja. Summu, kas var atgūt galvenokārt ir atkarīga no apjoma ienākumu un samaksāto nodokli.

Taksācijas gadā dažās valstīs sakrīt ar kalendāra gadu (piemēram, Nīderlande), bet citās, piemēram, Apvienotajā Karalistē, kur tas sākas 6. janvārī un ilgst līdz 5.aprīlim. Nodokļu atmaksas no ārzemēm var piemērot pabeidzot uzskaiti vai agrāk, ja darbs beidzās un atstāja valsti, ar noteikumu turpmāko bezdarbību nodarbinātību šajā valstī pirms beigām fiskālajā gadā.

Nodokļu birojs pārbauda datu derīgumu un aprēķina nodokļa summu, ko iespējams atgūt. Kad ir aprēķināta atgūstamā summa, nodokļu maksātājs to var saņemt.

Atpakaļ